İyiler Kaybeder, Kötüler Kazanır

iyi insan
iyi insanlar

İyi insan olmanın hiç bir işe yaramadığı, varlıklı ve zengin olmak için vicdani duyguları bir kenara bırakıp acımasız olunmadığı takdirde hep kaybedileceği yanılgısı benim bu yazıyı kaleme almama neden oldu.

Hayattaki Amacımız

Yaşama merhaba dediğimizde başlar aslında her şey.Nedir bizim görevimiz ve amacımız bu Dünya’da ? Bu soruyu günümüzün sözde modern anlayışına dayanarak cevaplarsak, bizim amacımız sürekli zenginlik peşinde koşmak, maneviyatı yok saymak, her şeye maddiyat olarak bakmaktır.

Mutluluğa Gittiği Söylenen Sahte Değerler

Günümüzde bize dayatılan değerlerin bizde yarattığı negatif kişilik özellikleri bizleri bedenen ve ruhen yıpratmaktadır.Süslenerek önümüze konulup özendirilen yaşam tarzları, bir çok güzelliği fark etmemize engel olmakta ve bize yaşamdaki amacımızı sorgulatmaktadır. Günümüzün mutluluğa gittiği söylenen sahte değerleri, insanları kirli çarklarının dişleri arasında sıkıştırmıştır.Ne kadar zenginlik o kadar mutluluk anlayışıyla hareket eden, Sürekli gündelik işlerini rutine bindiren insanlar hayatın boş olduğunu düşünmekte, yaşamın monoton olmasından yakınmaktadır.Oysa ki buna neden olan etkilerin kendilerini çepeçevre sardığının farkında değillerdir.İnsanların bu durumda olmasının sebebi maddecilikten başka bir şey değildir.Kabul edersiniz ki zaten insandan maneviyatı aldığınız takdirde robotlardan farkı kalmamaktadır, haliyle bu çeşit soğuk, duygulardan uzak, hayattan zevk alamayan insanların da ortaya çıkması kaçınılmazdır.Maddiyat yönünden ne kadar zengin olursa olsun maneviyatını kaybeden bir insan, asıl kaybedendir bu hayatta .Bu çeşit insanın hayatta hiç bir gayesi olamaz, hayata dair yaşayabilecekleri iyi bir ev ve iyi bir araba sahibi olmak gibi bir kaç değerli materyal sahibi olmaktan öteye gidemez.

Kalbi iyilik dolu olan, fesat olmayan, dürüst olan insanların daha yoksul hayat yaşadıkları genellemesi doğru olabilir ama bu o insanların kaybettiği anlamına gelmez.Çünkü bu Dünya’da kaybedip ya da kazanmak maddiyat ile değil maneviyat ile olur. Sevdiğiniz insanlarla, mutlu ve huzur içinde yoksul olarak yaşamak, bin bir türlü hilelerle belirli bir maddiyata kavuşmuş, maneviyattan tamamen arınmış, hayat değerleri maddiyattan ibaret olarak yaşamaktan çok daha iyidir.

İyi insanlar günümüzün bize dayattığı sahte değerler arasında erimiş, yok olmuş gibi görülebilirler fakat bu insanlar, gelecek zamanda bizim manevi değerlere önem verip, maddecilik anlayışından sıyrıldığımızda tekrar yaşamın anlam kazanmasını, renklenmesini, sevmek ve sevilmek duygusunu bize kazandıracaklar.

İleride iyilik ve kötülük arasında kaldığınızda, şunu aklınızdan asla çıkarmayın : Maddiyat her zaman kazanılıp kaybedilebilen bir şeydir ancak maneviyatı kaybettiğinizde bu size bir daha geri dönmeyecek, üstelik hayatta her şeyin maddiyat üzerine kurulu olmadığını da aklınızdan çıkarmayın.İyi insanları asla kaybetmeyin.Hoşça kalın…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir